شهردار املش: خبرنگاران در بهبود مدیریت شهری موثرند

رشت-ایرنا-شهردار املش در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار گفت : هر چقدر خبرنگاران در زمینه اطلاع رسانی در حوزه های مختلف کوشا تر باشند در بهبود مدیریت شهری گام های موثرتری برداشته خواهد شد.
شهردار املش: خبرنگاران در بهبود مدیریت شهری موثرند
به گزارش ایرنا، ناصررنجبر اظهار داشت: اگر رسانه ها درچارچوب رسالتی که برعهده دارند درست حرکت کنند رافع بسیاری از مشکلات شهری وخدمت رسانی بهتری خواهندشد.
وی افزود: با توجه به اینکه سیستم اداری شهرداری به دلیل بعضی ازقانون گریزی ها می تواند دستخوش فساد ورانت خواری شود ولی شهرداری املش تمام مساعی خود رامعطوف به چارچوب قانون دانسته ودرهمین راستا عمل کرده است .
رنجبر باانتقادازعملکردشهرداران قبلی گفت:باتوجه به اینکه بودجه شهرداری باید تا سقف 7میلیاردتومان برنامه ریزی می شد متأسفانه بالغ بر12میلیاردتومان پیش بینی می شد وجالب است که هیچکدام ازهزینه ها هم پرداخت نمی شد واین مشکلات همانطور به ما انتقال داده شد و ما الان درحال پرداخت آن هزینه ها هستیم.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 7میلیاردتومان ازهزینه های پرداخت نشده سالهای 91 و92 توسط شهرداری وقت پرداخت شده است خاطرنشان کرد :هم اکنون شهرداری املش با چالش های مختلف دربحث زباله،تعریض وآسفالت کمربندی اماش ،ایجاد وتوسعه فضاهای گردشگری برای ایجاد منابع پایداربرای شهرداری،ایجاد دهکده چوبی درورودی شهربا راه اندازی مغازه هایی برای تبلیغ وفروش محصولات شهرستان املش ازجمله چای مواجه است.
شهرداراملش گفت:برای مشکل کمربندی املش که برای حوزه شهری بسیارحیاتی است 3میلیاردتومان اعتبارپیش بینی شده که قراراست در3 فاز اجرایی شود و از امروز این کار به پیمانکار واگذار شده است و انشاء الله تا هفته دولت فازاول آن افتتاح وبه بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد حاشیه روخانه کیازنیک املش که قبلا محل دفن زباله های املش بوده قراراست با همکاری وموافقت آب منطقه ای گیلان به شهرداری واگذار وشهرداری املش دراین فضا راه اندازی بارارچه محلی راداشته باشد که البته شهرداری برای بسترسازی وبهره برداری ازاین فضا نیازبه 25میلیاردتومان اعتبارداردکه آن هم با منابع داخلی شهرداری قابل اجرا شدن است.
علی امیری رئیس شورای شهراملش نیز در این جلسه گفت:خبرنگاران بازوان توانای دستگاههای اجرایی شهرهستندلذا شفافیت باید در رأس کارشان قرارگیرد و ما از این مورد استقبال می کنیم.
وی ادامه داد:روابط خبرنگاران با حوزه شهرداری باید یک رابطه سازنده و پویا و به دور از حاشیه سازیهای ناعادلانه باشد.
درخاتمه این نشست ازتمامی خبرنگاران حاضردرجلسه تجلیل به عمل آمد.
شهراملش با حدود9هزارنفرجمعیت در70کیلومتری شرق مرکزگیلان واقع شده است.